KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 8579161
nr 857 9161
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Torrnålsgravyr , Hans Norsbo (1897-1955), 1950, signerad, Slussen, motivets mått: 34 x 25
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 november 2013
kl 19:33:51
450 kr
600 kr